Connect with us

Recepten

Kerstboom van bladerdeeg met pesto en mozzarella

Kerstboom van bladerdeeg met pesto en mozzarella
Vvandaag.nl

Kerstboom Pesto Bladerdeeg als Feestelijk Recept voor de Feestdagen

Met de feestdagen voor de deur, is het altijd leuk om een heerlijk en feestelijk recept te hebben om indruk te maken op je gasten. Dit recept voor een kerstboom pesto bladerdeeg is niet alleen lekker, maar ziet er ook nog eens prachtig uit op tafel. Lees verder voor het volledige recept en bereidingswijze.

Ingrediënten:

– 2 rollen bladerdeeg
– 100 gram groene pesto
– 150 gram mozzarella
– 10 cherrytomaatjes
– 1 ei, losgeklopt
– Verse basilicumblaadjes

Bereidingswijze:

1. Verwarm de oven voor op 200 °C.
2. Rol één van de bladerdeegrollen uit op een werkvlak.
3. Smeer de groene pesto gelijkmatig uit over het deeg.
4. Houd 2 eetlepels mozzarella apart voor de afwerking en strooi de rest van de mozzarella over de pesto.
5. Leg de tweede rol bladerdeeg over de pesto en mozzarella.
6. Snijd het geheel in de vorm van een kerstboom.
7. Gebruik een mes om inkepingen aan beide zijden van de kerstboom te maken, zodat het lijkt op de takken van een kerstboom. Zorg ervoor dat het midden van de kerstboom onaangeroerd blijft. Draai de “takken” een paar keer om voor een krullend effect.
8. Halveer de cherrytomaatjes en gebruik ze om de kerstboom te versieren.
9. Bestrijk de kerstboom met het losgeklopte ei en strooi de 2 eetlepels mozzarella er overheen.
10. Plaats de kerstboom 20 minuten in de voorverwarmde oven, of totdat hij goudbruin en knapperig is.
11. Haal de kerstboom uit de oven en laat hem afkoelen.
12. Werk de kerstboom af met enkele blaadjes basilicum.

Dit heerlijke en feestelijke recept voor kerstboom pesto bladerdeeg zal zeker indruk maken op je gasten tijdens de feestdagen. Probeer het eens uit en geniet van de heerlijke smaak en prachtige presentatie.

Vergeet niet om dit recept te delen met vrienden en familie, zodat ook zij kunnen genieten van dit feestelijke gerecht. Eet smakelijk!

Update: 1 maand geleden

Mijn naam is Steffie Dijks, ik hou van koken en ik deel graag de recepten die ik lekker vind met de mensen om mij heen. Als vrijwillig schrijver deel ik artikelen in de categorieën Recepten en Dranken op de website Vvandaag.nl.

Lees Verder
Klik om commentaar te geven

Leave a Reply

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Recepten

Aardappelschijfjes met knoflook, kaas en tijm – recept

Aardappelschijfjes met knoflook, kaas en tijm - recept

Heerlijke Recept Voor Gegratineerde Aardappelen

De geur van gegratineerde aardappelen is onweerstaanbaar en het is een gerecht dat perfect is voor elke gelegenheid. Of het nu voor een doordeweekse maaltijd is of voor een feestelijke gelegenheid, gegratineerde aardappelen zijn altijd een hit. In dit artikel delen we een eenvoudig recept voor gegratineerde aardappelen dat gegarandeerd een favoriet zal worden in jouw huishouden.

Ingrediënten:

– Aardappelen
– Olijfolie
– Geraspte kaas
– Knoflook
– Peper en zout
– Tijm

Bereidingswijze:

1. Verwarm de oven voor op 200 °C.
2. Kook de aardappelen gaar in gezouten water. Giet af en schil de aardappelen.
3. Snijd de aardappelen in schijfjes van 1 cm. Snipper de knoflook.
4. Leg de aardappelschijfjes in een ovenschaal en besprenkel met olie. Bestrooi ze vervolgens met de geraspte kaas en knoflook. Kruid met peper en zout.
5. Zet de ovenschaal in de oven en laat 7 minuten bakken, of tot de kaas volledig gesmolten en lichtbruin is.
6. Werk af met enkele takjes tijm en zet op tafel.

Gegratineerde aardappelen zijn een echte traktatie en dit eenvoudige recept maakt het bereiden ervan een fluitje van een cent. Probeer het eens en geniet van dit heerlijke bijgerecht dat perfect samengaat met vrijwel elk hoofdgerecht.

Als je op zoek bent naar een gemakkelijk en smakelijk bijgerecht voor je volgende maaltijd, overweeg dan om gegratineerde aardappelen te maken. Met slechts een handvol ingrediënten en een paar eenvoudige stappen, kan dit gerecht in een mum van tijd op tafel staan en je gasten zullen er dol op zijn.

Update: 1 maand geleden

Lees Verder

Recepten

Gegratineerd witloof met spek en krielaardappelen

Gegratineerd witloof met spek en krielaardappelen

Recept voor gegratineerd witloof met krieltjes en spek

Op zoek naar een heerlijk en gemakkelijk recept voor het avondeten? Probeer dan eens dit recept voor gegratineerd witloof met krieltjes en spek. Het is een smaakvolle en voedzame maaltijd die perfect is voor een doordeweekse avond. Hieronder vind je het stap-voor-stap recept om dit heerlijke gerecht te maken.

Ingrediënten:

– 4 stronken witloof
– 500 g krieltjes
– 150 g ontbijtspek
– 100 g gemalen kaas
– 50 g veenbessen
– 2 el boter
– 2 el olijfolie
– Verse rozemarijn
– Plat peterselie
– Peper en zout naar smaak

Bereidingswijze:

Stap 1: Verwarm de oven voor

Verwarm de oven voor op 200°C. Het voorverwarmen van de oven zorgt ervoor dat de gerechten gelijkmatig worden verwarmd en perfect gaar worden.

Stap 2: Bereid het witloof

Verwijder de harde kern van het witloof en snijd de stronken middendoor als ze te dik zijn. Verhit de boter in een pan en stoof het witloof. Giet er een scheutje water bij en laat 10 minuten verder garen onder deksel. Haal het witloof uit de pan en laat even afkoelen.

Stap 3: Bereid de krieltjes

Spoel de krieltjes, schik ze op een ovenplaat en meng er de olijfolie onder. Kruid met peper en zout en leg er de rozemarijn bij. Bak 30 minuten in de oven. De krieltjes zullen knapperig en smaakvol worden.

Stap 4: Gratin de witloof

Wentel het spek rond de witloofstronken en schik alles op een ovenplaat. Doe er de veenbessen bij. Brokkel er de kaas bij en strooi de gemalen kaas erover. Zet het witloof 20 minuten samen met de krieltjes in de oven. De kaas zal mooi gratineren en voor een heerlijke smaak zorgen.

Stap 5: Serveer en geniet

Serveer het gegratineerd witloof met de krieltjes en werk af met de platte peterselie. Geniet van een heerlijke maaltijd samen met je familie of vrienden.

Dit recept voor gegratineerd witloof met krieltjes en spek is een geweldige manier om een klassieke groente op een nieuwe en smaakvolle manier te bereiden. Probeer het eens uit en geniet van dit heerlijke gerecht!

Update: 1 maand geleden

Lees Verder

Populair